Stefan de Vrij: Henüz işimiz bitmedi!

2024 Avrupa Şampiyonası Çeyrek Final maçında Türkiye’yi 2-1 mağlup eden Hollanda’da Stefan De Vrij açıklamalarda bulundu.

Hollanda’nın ilk golünü atan De Vrij stadyumda çok güzel bir atmosfer olduğunu belirterek, “Futbolun bir ülkeyi bu şekilde kenetlemesi çok güzel. Kısa bir korner kullandık, beni tutan bir oyuncu yoktu. Topun nereye açıldığını takip ettim, Memphis çok güzel bir top kesti bana doğru, ben de güzel bir kafayla golü atabildim. Önemli bir andı. Sonrasında maça devam ettik ve hızlıca durumu 2-1’e getirdik. Kazanacağımıza inanıyorduk çünkü başka şekilde maçı çeviremezsiniz. Sabırlı oynadık, son maçta da benzer tablolar görmüştük, topu takip etmeye devam ettik, alan açmaya çalıştık. Rakip takım disiplinli oynadı ama giderek daha fazla pozisyon vermeye başladılar. Bizim için yarı finale kalmanın takım olarak anlamı büyük ama henüz işimiz bitmedi. Yarından itibaren güzel bir hazırlığa başlayacağız. İngiltere, çok iyi ve çok kaliteli bir takım ama biz de öyleyiz. Hollanda-İngiltere karşılaşmaları hep güzel olmuştur, yarı finalde olduğu zaman çok daha güzel bir maç olacak.” ifadelerini kullandı.

Karşılarında güçlü bir takım olduğunun altını çizen De Vrij, “Türkiye’nin takım olarak hangi noktalarda güçlü olduğunu biliyorduk, savunmayı iyi yaptıklarını, 5’li oynamaya çalıştıklarını ve bize alan bırakmamaya çalışacaklarını biliyorduk. Maça çok iyi başladık, boş oyuncuları bulabildik ama sonrasında çok fazla top kaybetmeye başladık. Bu da rakibin istediği şeydi, çok hızlı ve çok teknik oyuncuları var. Onlar hakimiyeti ele almaya başladı, hak ettikleri golü buldular. Kendimize inanmaya devam ettik ve sonucunu aldık.” şeklinde konuştu.

Attığı gol sonrasında büyük mutluluk duyduğunu aktaran Hollandalı futbolcu, “Çok önemli bir goldü. İkinci yarıda maçı kazanacağımıza inanmaya ve boş alan bulmaya devam ettik. Bu alanlar oldukça artmaya başladı. Netice itibarıyla bunun sonucunu aldık. Son dakikalara gelecek olursa acı çekilecekse bunu beraber çekmeyi bilecek bir takımız. Bu da beni çok mutlu etti.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir