Eylem Tok olayı: Muhabirden DHA Genel Müdürü’ne rest

Yazar Eylem Tok’un 17 yaşındaki oğlunun karıştığı kaza sonucu Oğuz Murat Acı’nın hayatını kaybetmesine ilişkin olayda Yıldırım Demirören’in eşi Revna Demirören’in şoförünün haberi yapan DHA muhabiri Rojda Altıntaş’ı arayarak haberin yayınlanmasını engellediği ifade edildi. Kayıtların sosyal medyada gündem olmasının ardından açıklama yapan Altıntaş, arandığını doğruladı. Baskıya maruz kaldığını belirten Altıntaş ses kayıtlarını bizzat kendisinin paylaştığını açıkladı.

Gelişmeler izerine DHA’nın resmi sosyal medya hesaplarından DHA Genel Müdürü Celal Korkut’un imzası ile bir açıklama yapıldı. Açıklamada “Meslektaşım Rojda Altıntaş’ın kayda aldığı telefon görüşmelerinde tam olarak ne yaşadığını ve eğer varsa baskıyı benimle açıkça paylaşmasını beklerdim. Kendisine üzüleceği veya baskı altında hissedeceği bir durum olmadığını, bilakis haberi tüm yönleriyle takip edip yayınlamaya devam edeceğimizi söylerdim. Bir meslek büyüğü olarak kendisine ulaşamadığım için buradan sesleniyorum. Bir an önce iş başı yapıp kaldığı yerden görevine devam etmesini bekliyorum.” denildi.

Korkut’un açıklamasına X hesabı üzerinden yanıt veren Altıntaş şu ifadeleri kullandı:

“Her şeyden haberiniz vardı. Başka ses kayıtları veya görüntüler olup olmadığını merak ediyorsunuz. Bu sebeple her şeye rağmen DHA’nın resmî hesabından beni işe çağırmak zorunda bırakılmışsınız, ne kadar üzücü. Ancak işe dönmeyeceğim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir