Abdullah Avcı: Kırmızı kart, doğru bir kart

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, sözlerine İstanbul’da evinde geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden eski spordan sorumlu devlet bakanı ve Trabzonspor’un eski başkanlarından Mehmet Ali Yılmaz için taziye mesajı vererek başladı.

Avcı, “Bugün Karagümrük ile ligdeki durumu aslında oyun olarak yansıtmayan bunu geçen maçta da söylemiştim, farklı kazandığımız müsabakada da söylemiştim. Öncesinde de sonrasında da Tolunay hoca ile daha iyi bir organizasyonun içine girdiklerini düşünüyorum. Deneyimli bir kadro, 20’ye yakın özellikle deneyimli oyunculara sahip, oyun organizasyonları olan rahat özgüvenli bir takım. Artıları da var eksileri de var oyun içinde, bizim gibi, güçlü ve güçsüz tarafları da var. Son oynadığımız lig maçındaki oyunun skorun gerçekçi olmadığını, rakibin de o maçta zaman zaman devreye girdiğini, zaman zaman koptuğunu görmüştük. Bugün oyunun başından sonuna kadar özellikle daha iyi olmamız gereken bir durumda bugün 40’ıncı saniyede net pozisyon verdik. Arkasından oyun normal dengede giderken golü bulduk. Bir diyagonalde oyunun yönünü değiştirmeyle ilgili Edin’in attığı pozisyonda gol oldu” dedi.

 

“KIRMIZI KART, DOĞRU BİR KART”

Kırmızı kartın doğru olduğunu kaydeden Avcı, “Biz oyuna özellikle bu oyunda topa daha sahip olmamız lazım. Rakibi bizim gibi onların da karşılama ile ilgili sıkıntıları olan bir takım. Ama biz 25’inci dakikaya kadar oyuna giremedik. 20 ile 25 arası 3 pozisyon verdik. Bu çok doğru, sağlıklı bir durum değil. Bu oyun artık temaslı bir oyun. Rakibe uzak kalamayız. Biz bunu cezalandık 1-1 oldu. 25’inci dakikadan sonra oyuna biraz adım adım girmeye başladık. Ondan sonraki süreç 44, 45’deki kırmızı kart, doğru bir kart, hiç doğru olmadı. Böyle bir süreçte böyle bir rakibe karşı, rahat özgüvenli bir takıma karşı bu şekilde olmaması gerekiyordu. 2-1 ile içeri girdik. Duran topun devamında attığımız golde. İkinci yarı itibariyle ilk yarıda yapmadığımız takım organizasyonu ve takım savunması özellikle, takım savunması derken yanlış anlaşılmasın, daha iyi hücum edebilmek için savunma yapmak zorundasın” diye konuştu.

“RÖVANŞ İÇİN KÜÇÜK BİR AVANTAJIMIZ VAR”

Rövanş için küçük bir avantaj elde ettiklerini belirten Avcı, “Özellikle 2’nci yarıda 3-1’i bulmak en zayıf noktalarımızdan bir tanesi. Kenar ve kenarlardan yapılan ortalar, rakip de sayısal olarak ikinci yarı zaten eksik olmamızdan dolayı kenarlara ters ayaklı ortalarla çift santrfora döndü. Bizim çok fazla değişiklik yapma hakkımız, 5’li yapma hakkımız vardı. Ama sonuçta şu, 3-2. İlk yarıdaki oyunun olumsuz anlamdaki düşüncelerimi anlattım, ikinci yarıdaki olumlu anlamdaki düşüncelerimi anlattım ve sonuçta bugün bir ayağı kazanmış olduk 3-2. Küçük de olsa avantajımız var. Rövanş için küçük bir avantajımız var. Ciddi bir takıma karşı ona en iyi şekilde hazırlanacağız. Bunu kapattık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Özellikle bireysel olarak bazı oyuncuların performansı çok önemliydi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir